חדשות

הסרט התיעודי "האחו הקטן" זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר בפסטיבל דוקאביב 2024


"האחו הקטן", במאי: אבנר פיינגלרנט  מפיקה: הגר סעד שלום

קרן רבינוביץ לאמנויות מברכת את יוצרי הסרט התיעודי "האחו הקטן", הבמאי אבנר פיינגלרנט והמפיקה הגר סעד שלום, על זכיית סרטם בפרס הראשון של התחרות הישראלית בפסטיבל דוקאביב ה-26.
קרן רבינוביץ לאמנויות גאה על תמיכתה בסרט זה.

"האחו הקטן" מציג מסע של שלוש נשים החיות בחווה אחת, אותה ירשה וונדי האם, מדודה שהיה שר החוץ של היטלר ובכיר באס אס. חיי היומיום בחווה שעל גדת נהר האנז מעלים שדים מהעבר הנאצי של המקום ומאיימים על מערכות היחסים בין השלוש. הסרט הוא פורטרט אישי נשי של משפחה אריסטוקרטית גרמנית, שניצלה את מעמדה הפריבילגי כדי להציל יהודים ממחנה הריכוז שהוקם על אדמותיה ואינה מפחדת להתעמת עם העבר בניסיון לברוא לעצמה עתיד משותף.

בנוסף, אנו מברכים את יוצרי הסרט התיעודי "תאי-לנד", שגם על התמיכה בו גאה הקרן, על זכייתם בפרס הצילום. צלם הסרט הזוכה בפרס הוא אור אזולאי, ויוצריו הם הבמאי ניר דבורצ'ין והמפיקים חגי ארד, אלעד פלג ואהרון פאר.

ב-1982 הקימו איציק רוזנברג וצעירים נוספים את היישוב עין תמר בדרום ים המלח. הם חלמו על חיי קהילה וחקלאות משגשגת שתממש את החלום הציוני. כעבור שנים החלו השדות בעין תמר להתרוקן ממתיישבים ציוניים ולהתמלא בעובדים תאילנדים שחלמו להשאיר את חיי העוני וההישרדות מאחור ולהתקדם אל עתיד טוב יותר להם ולמשפחתם. התלות ההדדית שנוצרה בין איציק לעובדיו התאילנדים מייצרת קשרים אנושיים מפתיעים, אך גם מתחים ואכזבות. כשעתיד המושב תלוי ועומד, נינג, פישה ותום – עובדיו של איציק, אנשים שעזבו בית, משפחה, שפה, והלכו אל הלא נודע – הם אלה שמפיחים ביישוב החקלאי קצת חיים.