×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
סטודנטים

בחצר קטנה של בית קטן מוקף הרים גבוהים משחקת ללי, ילדה קטנה ושמחה. הסתיו והרוח הנושב מביאים איתם את המוות. בסקרנות ובתמימות ילדותית מתמודדת ללי עם מות סבתה.

סיפורו של גיל, גבר בוגדני אשר הגיע ממשפחה שבגידה תמיד הייתה בה חלק בלתי נפרד מהזוגיות. גיל יוצא למסע תיעודי במעמקי ההיסטוריה המשפחתית בשאלה האם אפשר לשבור את הדפוס שחוזר מדור לדור.

הסרט מתרחש בקיבוץ מופרט בן-זמננו ומסופר מנקודת מבטו של גבר בן 60, שמתמודד עם השלכות ההפרטה על חייו המקצועיים והאישיים. מספר אירועים, בניהם מוות של מכר, מביאים אותו להרהר בחייו ההולכים ואוזלים ולניסיון להתקרב אל בנו המרוחק ממנו, שזה עתה חזר משהות ארוכה בחו"ל.

שוק האיכרים בצרפת: קָצַב שמנמן מנסה, בליווי תוכי מחמד, לראות אם "יש לו סיכוי" עם קונָה בדוכן האטליז שלו.

שלתי (24) וציפי (25) זוג אידיאליסטים מגוש עציון עם שני ילדים, יוצאים להודו כדי להקים "בית יהודי" כמרכז דתי-חברתי לתרמילאים ישראלים. האידיאלים, מסתבר, באים על חשבון הזוגיות. קשיים פנימיים, מתחים וטינות הולכים ומצטברים ככדור שלג שמתגלגל עד מדרגות הרבנות.

אהוד עובר למושב בדרום עם כלבו, בתקווה להתחיל פרק חדש בחייו, אך ההתמודדות עם עברו לא מניחה לו להמשיך הלאה.

אדמונד ומרגלית, זוג בשנות ה-50 לחייהם, מנהלים מכבסה בירושלים. השתיקה ממלאת את הזמן. אדמונד כבר אינו מצליח לקיים יחסי מין באופן טבעי ועקב כך מוצא תחליף – הצצה בטלי, שמשחקת תפקיד חשוב בהחלמת התשוקה של השניים.

קריסטין, עובדת זרה מניגריה ונוצרייה אדוקה, מתגוררת בשכונת התקווה עם בנה דניאל. כשדניאל מתקרב לגיל 13 הוא מבקש מאמו טקס בר מצווה כהלכתו ואף לעלות לתורה.

חמש דמויות בארץ ישראל-פלשתין כל אחת ועולמה הנקשר בעצים. העץ משחק תפקיד מרכזי בחייהן של הדמויות - מקור פרנסה, תבנית נוף מולדת, טבע לשימור, מוצר צריכה וגם מטרד שיש להסיר. היחס שלנו לעצים, ומגוון המשמעויות שאנו מעניקים להם, מהווים מראה שבה משתקפת החברה האנושית עצמה.

לר' יעקב שרייבר, חסיד צעיר ומבריק, יש חיים מושלמים. הוא נבון, כריזמטי, נשוי לביתו של האדמו"ר ולהם שני בנים. בתאונת דרכים נוראית, כל זה נלקח ממנו. אשתו ובניו נהרגים. הוא יוצא ללא שריטה.
ללא יכולת להתמודד עם צערו, ר' יעקוב בורח מקהילתו, למרות ואף בגלל תמיכתם. הוא מבודד את עצמו במקום הכי רחוק בעולם - תל אביב. שם, נרדף על ידי חזיונות וקולות אימה הוא משוטט ברחובות. בלילה הוא מגלה עולם של פשעים ויופי, חמדנות ונדיבות, יאוש ואמונה. בעולם זה, המפגש עם דמויות הלילה והחזיונות מקרבים אותו להבנה על צערו.