סטודנטים

ליאור שי, חסיד ברסלב בן 42, יוצא למסע ברחבי הארץ במטרה אחת: לשמח אנשים. נלווה את ליאור בנסיעותיו מצפון ועד דרום: מפגשי ריקוד, תיפוף, והקשרים שהוא מפתח עם תושבי האזור על כל גווניהם, ללא הבדל דת גזע ומין. כל זאת על גבי נופיה המופלאים של ארץ ישראל, היוצרים תמונת פסיפס מרתקת סביב עיצוב דמותו של ליאור.

שני חברים שעלו לארץ בשנות ה-90 מצ'צ'ניה, נתקלים בגזענות מצד חבריהם הרוסים שמשפילים אותם על שום היותם קווקזים. את הקונפליקט הזה אפשר לפתור רק בשתי דרכים: להב מושחז או אבק שריפה בתוך קנה.

רן, נער בן 17 מירושלים, עוזב את הבית ביום חמישי ויוצא לסופשבוע של נדודים ברחבי העיר. הוא משקר להוריו ואומר שהוא נוסע עם חברים לסופ"ש בצפון. הוא יודע שבמוצאי שבת הוא צריך לחזור הביתה ולשמוע את אביו מספר לו שהוא יוצא מהארון ועוזב את אמו.  דרך אירועים שונים במהלך שלושת הימים הללו, רן נע בין המקומות והאנשים שהוא מכיר מיילדות, נזרק בינייהם ובוחן אותם בעיניים של גבר צעיר לקראת של משבר זהות. הוא הולך לסקייט-פארק המקומי, למסיבת גיוס של אחיו הגדול של חבר ולמפגש מיני מזדמן עם נערה מבוגרת ממנו. אינטראקציה מאיימת עם אביו של החבר הכי הטוב שלו הופכת למפגש הראשון שלו עם הומופוביה, הוא אינו מסוגל לתפקד מינית עם הבחורה שאיתה נפגש ואינו מוצא את עצמו בין חבריו במהלך הכניסה אל המבחן הישראלי האולטימטיבי של גבריות צעירה - שירות צבאי. רן אבוד בין גיבוש זהותו הגברית שלו לבין זהותו המתערערת של אביו.

מיכאל הוא רב כריזמטי ונערץ בישיבת הסדר ירושלמית. וידוי חושפני של גדי תלמידו האהוב, יטלטל את עולמו המוכר והבטוח.

ערב השנה האזרחית החדשה (נובי גוד) בקרית גת. מישה לבוש בחליפת חג מסתובב בין בתי החוגגים ומקריא להם משיריו על מנת להשיב חוב גדול. בתו סיון שכבר התאקלמה בישראל, מתביישת בהופעתו של אביה, גילוי תכניתו לעזוב את ישראל ולעבור לאוקראינה מאלץ את שניהם לבחון את הקשר ביניהם.

"היפה בנשים"  הוא סיפורה של הלנה ציטרון, שבעודה שבויה במחנה המוות אושוויץ קיימה קשר רומנטי עם קצין האס אס פרנץ וונטש, וכך הצליחה להציל את אחותה הגדולה, רוזה, מתאי הגזים, אך לא את שני ילדיה.

אדם צעיר הולך ברחובות העיר בדרכו לבקר את סבו החולה. בדרך, כל הדברים בסביבתו מרגישים חסרי משמעות. לצד מיטת סבו, הוא מעלה בזכרונו רסיסים של רגעים שצבר ממנו - בניסיון אחרון להיאחז בדמותו לפני שיפרדו.

סכסוך, כל סכסוך, הוא בסופו של דבר מאבק בין סיפורים וזכרונות.
דרך סיפוריהם של אנשל היהודי וחנין הערביה, מנסה הסרט "גיבורים" לשאול שאלות על הקשר בין "נרטיב" ו"חוויה", ועל הסיכוי שלנו, בכאן ובעכשיו, להתעלות מעל הסכסוך שבו אנחנו חיים. 

מרים, אשה מבוגרת הגרה לבדה בבניין דירות מתפורר, ועסוקה בכתיבת הביוגרפיה של בעלה אשר נפל במלחמת יום כיפור, מתמודדת עם לחצים מצד שאר הדיירים המנסים להעביר תוכנית פינוי-בינוי בבניין.
ערב אחד, השכנה המבוגרת מהקומה הרביעית שגם סירבה לחתום, נמצאת ללא רוח חיים במיטתה.
עכשיו מרים צריכה לעמוד לבדה מול לחצי הדיירים המתחזקים ומול יושב ראש ועד הבית המתעמת מולה.
כאשר חשדות יתחילו לצוץ לגבי סיבת המוות של השכנה וכוונותיו של יושב ראש הועד, תצטרך מרים להחליט עד כמה חשוב לה המאבק ומה היא מוכנה להקריב למענו. הסרט הוא סרט מתח בלשי העוסק בזיכרון, במלחמה ובאלימות במציאות הישראלית הרוויה בהם.

יום קיץ חם ובפעם הראשונה מזה שנים אנה נשארת לבד, בלי הבן שלה. אנה יוצאת למסע קטן בתוך העיירה בה היא חיה. מנסה למצוא גבר שיכול לגעת בה, גם אם רק לרגע אחד קצר.