סטודנטים

לדפנה המתופפת יש הרבה אהבה לתת, אבל אין לה למי.
צלילי הגיטרה של השכן החדש יולידו סיכוי.

 

סמי, נער ממוצא מזרחי בשנות ה90, מרגיש מקופח מצד אביו, ומקנא באחיו הקטן, יודה. כשסמי מנסה לצאת לבלות עם חבר בקולנוע, אביו מדביק אליהם את יודה. מאוחר יותר הם חוזרים הביתה שונים לגמרי, האחד אחוז דיבוק, והשני אחוז אשמה. סמי טוען שיודה עובד עליהם, אבל ההורים קוראים לרב כדי לגרש את הדיבוק. הרב בתחילה מתמודד רק עם הדיבוק, אך קורא את מעשיו של סמי, ומחזיר את סמי לאירועים שקרו בדרך לקולנוע. סמי נאלץ להתמודד עם השלכות מעשיו.

 

יחסיהם המורכבים של דוד וקובי, שני אחים הנמצאים בדרכם לטוס למשחק ה"קלאסיקו" בברצלונה, נחשפים לנוכח עיכוב מפתיע. המסע המאולץ ברחבי שדה התעופה יוביל אותם לגילויים מטלטלים ולהחלטות גורליות בנוגע לעתידם.

 

מרגלית (18) ערקה מהצבא בעקבות העלמות מסתורית של אוסי, אחותה הגדולה. כשאמה המיואשת מסגירה אותה לצבא היא בורחת מהבית ומתחקה אחר עקבותיה של אוסי, המובילים אותה לדירת מסתור בת"א, אך אוסי לא נמצאת ומרגלית פורצת מהחלון. המפגש המציצני עם חפצים מוכרים בחלל זר, הוא כמו הזדמנות להכיר את אחותה מחדש, עד שגילוי מפתיע גורם לה להבין שהדמות לה היא משתוקקת כבר לא קיימת ומאפשר לה להיפרד.

עץ הכלה מספר על ילד בן 12 שהופקד לשמור על עץ בן 400 שנה ושלמרגלותיו נערכות חתונות הכפר טורה שליד ג'נין. תפקיד השומר עובר מדור לדור ומבעד לעיניו של הילד מורהף, אנו מגלים אגדות עתיקות ומסורות הקשורות בעץ האלון הזקן, ועוברות מדור לדור, את המציאות והמאבק הקיומי בעוני ובצמידות לגדר ההפרדה של הכפר שצמוד לגדר ההפרדה וכמובן, סיפורי אהבה: טקסי נישואין בהם הכלה נפרדת ממשפחתה ועוברת לכפר, אהבה נכזבת, ואת אהבתו הראשונה של מורהף עצמו.

רותי (18) המבוגרת בנשמתה, גרה וסועדת באופן זמני את סבתה חיה, הצעירה בנשמתה, אך כשזו מבריחה עוד פיליפינית, רותי יוצאת להרוויח את נעוריה.

אלי במשבר, מאז שנפרדה ממנו שרון, בת זוגו לשעבר, הוא מסתגר בביתו, שקוע בעולמו הפנימי, מבולבל ונסער. בוקר אחד, הוא מגלה שהמציאות אליה התעורר, מוזרה כמו הסיוט שפקד אותו בלילה. שיפוצניק לא שגרתי, מבקיע בטעות חור בחדרו של אלי, ופותח לו אפשרות לנקודת מבט חדשה.

נור, בחורה עיוורת המגיעה ממשפחה צרפתית - מרוקאית ודתית, תובעת את עצמאותה ערב חג הסוכות.
אליס, אחותה הקטנה דוחפת אותה לצאת מהשכונה ולחפש אחר חיים טובים יותר.
מאז מות האם, נור ממלאת את מקומה. למרות עיוורונה, נור היחידה שרואה שהשאר מסרבים להישיר מבט .
נור, נאלצת להכריע בין רצונה לחופש ונשיות לבין מחויבותה למשפחתה .
האם תצליח נור לקרוע את גבולות המרחב בו היא חיה ?

מאיר, סניטר בבית אבות סיעודי, נאלץ להתמודד לראשונה עם שאלות קשות המתעוררות בעקבות תלונה על פגיעה במטופלת שלו.

התבוננות באחורי הקלעים של חברת סיעוד ורווחה במרכז תל אביב. הסרט מתעד מורכבות של עולם בו הגירה, זקנה וקפיטליזם מנסים לדור יחד בשלום.
אלינור היא  רכזת כח אדם  במשרד סיעוד ורווחה ותפקידה למצוא את השידוך המוצלח  בין קשישים לעובדים זרים, וכמובן  לא לשכוח גם את האינטרס  הכלכלי של החברה בה היא מועסקת.