×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
עלילתי

הסרט "חרדת הבמאי" מלווה במאי סרטים צעיר (גדי), במהלך אירועי הקרנת הבכורה של סרטו הראשון "הניתוח" שהוא סאטירה פוליטית על ארץ קטנה ולמודת סבל, הנקלעת למעגל של מלחמות אינסופיות עם שכנותיה. יום אחד מחליטים כל המוסיקאים לעזוב את הארץ (ורק נגני הצ'לו נשארים מאחור וממשיכים לנגן). במקום מתארגנת מחתרת המבקשת לשנות את גורל האומה.

 

שני מנתחים פלסטיים, אצנית מרתון, רקדנית בטן מופנמת, מורה לספורט על כיסא גלגלים, חוקרת פרטית קשוחה וכוכב קולנוע מצרי...
שלמה בראבא, איתי טיראן, מלי לוי גרשון, רותם זיסמן כהן, עידית טפרסון, רומי אבולעפיה, יוסי מרשק ויוסף סוויד מככבים בקומדיה הסוחפת "זינוק בעלייה"- על משפחה בורגנית שנמצאת על הקצה. על אבא קשה ובן רך, על בת רווקה שחיה עם ההורים ואמא שנכנסת לקומה. על כלה עם פה גדול ופתיל קצר... על כמעט חתונה, כמעט אהבה, הרבה תשוקה, מבחן נהיגה ורגע אחד של איבוד שליטה שמאיים לקלקל את כל החגיגה.

 

משה ותמי הם זוג. משה כבן חמישים ותמי בתחילת שנות העשרים שלה. הם חיים יחד מערכת יחסים אכזרית ואלימה שממנה נראה שלתמי אין סיכוי להיחלץ. משה ותמי הם אב ובתו.

 

בתום זוגיות ממושכת חוזרת מיכל ,33, לגור בדירה הקטנה והצפופה של הוריה בהרצליה, פרוור זעיר בורגני מנומנם.
מיכל היא במאית צעירה ומבטיחה אשר אמורה להקדיש את זמנה לכתיבת תסריט חדש, אך במקום היא מסתגרת בחדרה, מתוסכלת, ובעיקר ישנה.
הדברים משתנים כאשר מיכל פוגשת את מנהל התיכון המקומי, גבר נשוי בן 50, ומתאהבת בו.

 

יוהן הדיכאוני מגיע לגיל שלושים ורוצה למות. על כורחו, הוא נבחר מבין כל חברי כיתתו בגרמניה לטוס לישראל במסגרת תכנית לחילופי סטודנטים, ונוחת ביום השואה.
צירוף מקרים אבסורדי מפגיש בין יוהן ובין רות, סטודנטית ישראלית, והשניים מתאהבים.
בשבוע שבין יום השואה ליום העצמאות, מטלטלים השניים בין טקסי פולחן של מוות וזיכרון ובין אהבה אשר מובילה אותם אל עבר גורל משותף בלתי נמנע.

 

סרט מסע הזוי וקסום שאליו יוצאים יחד אב ובנו. אברהם קופינס , מחליט לנסוע ליוון כדי לחפש את האיש שהציל את חייו בזמן מלחמת העולם השנייה , בנו יהודה ראפר חבדניק מחליט להפתיע ולהצטרף אליו. המסע ההזוי פותח אצלם פצעים ישנים ומחייב אותם לעשות את מה שנמנעו ממנו במשך שנים: להתעמת עם האמת , לנסות לגשר על הפערים שביניהם ולהיות שוב אבא ובן.

 

בשיא תהילתו, נקלע יונתן (תובל שפיר) להרפתקה באסטרה - עולם פוסט-אפוקליפטי הנשלט בידי שליט אכזרי בשם אגיר. בעולם הקשוח וחסר הרחמים בו אין לו מעריצות או פמליה מחניפה, הופך יונתן להרמס "המיועד" ונאלץ להוכיח מי הוא ומה הם כוחות ההישרדות שלו, ויוצא בראש קבוצת המורדים להציל את אסטרה מידי השליט האכזר, שמאוחר יותר, בסיום הסרט, מתגלה כהרמס. המפגש עם חבריו הישנים ועם טיקה (אליאנה תדהר) – כפילתה של דני ביקום המקביל ואהובתו המיתולוגית מלמד אותו שיעור על הנהגה, חברות, ובעיקר על אהבה.

תל אביב, 1989. בועז, סטודנט צעיר המנסה להתקבל ללימודי תואר שני באוניברסיטה, מתחיל לקבל במפתיע מכתבי אהבה אובססיביים ממחזר אלמוני. המכתבים מערערים את חייו השלווים לצד חברתו ומעלים שאלות בעניין זהותו המינית.

שכונה ירושלמית, הנמצאת בקו התפר שבין העיר המזרחית והעיר המערבית, סוחפת לתוכה את ארנב - אומן גרפיטי וברמן ירושלמי, יעקב גיטיס - חוקר פרטי עם סוד אפל, הרב שמעיה כנפו - רב שידוע בזכות סגולותיו ויכולתו לצפות את העתיד, אלה - אשת עסקים יפיפייה, ווקס - מלצרית חוזרת בתשובה. מערכת היחסים המתפתחת בין הדמויות מייצגות עולמות שונים ואמיתות שונות ונעה על קו התפר שבין אמונה ואמנות, כאשר מהלכי העלילה עתידים לשנות את מהלך חיי גיבוריה.

סרט עלילתי חרדי המספר על ילדה שחוותה טראומה לאחר שראתה פיגוע, ומוצאת מזור לסבלה בחברתה של אשה מבוגרת שאתה היא מסיירת ברובע היהודי של ירושלים העתיקה.