סטודנטים

 

לפני מותה במושב שכוח אל, נשבע חיים לאישתו כי יהיה המחיר אשר יהיה הוא ידאג לבנם, סמי, הזקוק להשגחה צמודה. אך מצבו של סמי ממשיך להתדרדר וחיים מרגיש שחייו נשמטים.

 

 

קדימה מערב הוא חווית ספארי סוריאליסטית, שרשרת מזון חברתית שעובדת כמו מנגנון משומן ומציגה בפני הצופים מראה שחורה לחברה המערבית המודרנית בה אנו חיים.
לכל שכבה תפקיד ומקום ברור משלה בשרשרת, סטייה אחת קטנה, והכל עלול להתפרק..

 

בתיה היא כוכבת עבר המרגישה סוף סוף שחייה עומדים להשתנות. אחרי שנים של תסכול מקצועי וקנאה בבעלה השחקן, הוצע לה תפקיד בסרט גרמני. אבל ביום של מבחן הבד קורה משהו המאלץ אותה להתמודד עם סדר עדיפויות של חייה.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה ארז בן ה-30 וארבל בת ה-12 נפגשים בפארק מקומי. אלא שהפעם ארבל מסרבת לשוב לביתה ומעמידה את אופי היחסים שביניהם במבחן.

 

 

אמילי (35) נמצאת בסערת רגשות גדולה אחרי ריב עם אביה. היא לוקחת את בנה קלוביס בן ה-4 באמצע היום מהגן ל'יום כיף' ביער כדי להרגיע את עצמה. אלא שדברים יוצאים משליטה כשאופייה האימפולסיבי של אמילי שם אותה ואת בנה בסכנה.

 

 

יום אחד מזהה דניאל הזדמנות לפרוץ לבית של השכנה שלו, אישה זקנה וסבתא של אושרית שלומדת איתו בכיתה. אך כשהוא נכנס לביתה הוא מגלה בית עלוב וריק שאין בו שום דבר לגנוב. לפתע הוא מבחין בכלב שלה ורעיון עולה בראשו. הוא מחליט לחטוף את הכלב ולחכות שהשכנה תשאיר מודעה המבטיחה פרס למוצא הישר.
אחוז התרגשות הוא חוזר הביתה כדי להראות לצח את השלל. צח לא מתרגש ושולח אותו לשחרר את הכלב, אבל דניאל שמאמין בתוכניתו מחליט להחביא את הכלב במקלט שכונתי.
הימים עוברים והשכנה לא מפרסמת מודעה, התוכנית של דניאל הולכת ומסתבכת.

 

סיפור התבגרותה של עמליה, ילדה-נערה, רגע לפני גיל ההתבגרות, על רקע חיי היום יום של
ראשית שנות ה 90 במושב בדרום הארץ. חייה של עמליה משתנים בעקבות הגעתו של דודה ניר,השב למושב לאחר
שנים בפריז, וסובל ממחלה מסתורית. קשר מיוחד נרקם ביניהם בהדרגה, ובבסיסו תחושת התלישות של שניהם
מהעולם הסובב אותם. ניר מאפשר לעמליה לקבל את עצמה והיא בתמורה מציעה לו רגעים אחרונים של חסד
ושלווה, עד לסוף הצפוי.

 

אדם שוקע תחת כובד זכרונותיו. בכדי לשרוד, עליו להתעמת עם עצמו ולחפש מענה לשאלה - האם עברנו חשוב יותר מהחיים עצמם? על מה היינו מוכנים לוותר בכדי להמשיך לחיות?

 

 

קרן נמצאת בזוגיות ארוכה עם עידו. רגע לפני החתונה מתחילות לעלות לה שאלות לגבי כל העניין. בכל יום שלישי הם הולכים למסעדה שבה הכירו. לקרן מתחיל להימאס, השגרה מתחילה לחנוק. היא רוצה לשנות את התוכניות דבר שיוצר ויכוח שבסופו עידו יוצא מהדירה. קרן מתיישבת לקפל כביסה ומגלה שרק אחד מזוג הגרביים האהוב עליה יצא. היא אז נכנסת לתוך המכונה בחיפוש אחר בן הזוג האבוד ויוצאת למסע בנבכי הנשמה.