×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
תעודה

פגישה שהוחמצה בנסיבות מסתוריות ב- 1945 מפצלת משפחה. מיכלה שווארץ, שורדת את מחנות הריכוז ונודדת לישראל, בעוד אחיה פייב'קה, הנחשב למת, משנה את שמו לפטר ונשאר לגור במקום האחרון בעולם בו היא הייתה מחפשת אותו. מסע קולנועי שמתחיל בשאלה "מה באמת קרה ב 1945 ", מבשיל לתובנה מורכבת על עצמתם של סיפורים ועל הצורך שלנו לספר אותם, גם שבעים שנה אחרי סוף המלחמה ההיא.

"דם קדוש" הינה סדרה דוקומנטרית חדשה שבמרכזה המקומות הקדושים, המקומות שהפכו ללב הסכסוך העמוק והבלתי פוסק בין יהודים למוסלמים: הר הבית, קבר יוסף ומערת המכפלה.
כל פרק בסדרה יתמקד במקום קדוש אחר ויראה את הקונפליקט העמוק בין הצדדים, דרך סיטואציות בלתי אפשריות אותן מובילות דמויות קיצוניות הנשענות על הפן האנושי, דתי וההיסטורי.

ישעיהו בייטל נולד בשבדיה לפליטי אושוויץ. כשהתבגר (בגיל 27, במאלמו) החליט להפוך לצלם ויצא למסע אחרי זהותו השסועה. מסע זה הביא אותו עד לפריז שהייתה אז (שלהי שנות ה-70) בירת הצילום העולמית. במשך ארבע שנים (1977-1981) תיעד ישעיהו חבורת רחוב פריזאית של ניאו נאצים אלימים: לאחר שרכש את אמונם והתקרב אליהם, הוא חי איתם במשך 4 שנים והיה עד לאירועים מחרידים תוך כדי שהוא מסתיר את זהותו האמיתית. היום, יותר משלושים שנה אחרי, כשהוא כבר מבוגר והניח את מצלמתו, חוזר ישעיהו ללילות האפלים בעיר האורות בה חי חיים כפולים בין החבורה למשפחתו הצעירה שהקים באותן שנים. ישעיהו מגלה פן מפתיע של חמלה ואנושיות למי שעשו את הדבר הנורא מכל. במעברים בין עבר להווה, בשחור לבן אקספרסיבי, מתגלה אומן נדיר ורגיש שמעטים נחשפו לעבודתו המופלאה. עבודה שמצליחה להדליק אור בלב האפלה.

תל אביב יפו, עיר של סרטים ובתי קולנוע מיתולוגיים, פלקטים מאירי עיניים, תפאורות ענק – כולם חיים בסרט. תרבות המונים וקומץ יודעי דבר. העלייה לרגל אל בתי הקולנוע היוקרתיים והשכונתיים אשר חלפו עם הרוח האלוהית של גרטה גרבו והנחשק קלארק גייבל.
הסרט The End, עוסק בייצוג בתי הקולנוע והסרטים כמהות קיומית-בסיסית בחיי התרבות של העיר תל אביב יפו. איסוף ושימור מורשת הקולנוע, סיפוריהם וזיכרונותיהם של בעלי אולמות, מקרינים, צופים, מבקרים, מעצבי תפאורות וציירי פלקטים מהמסד עד הטפחות. מסע מרתק במנהרת הזמן מהקולנוע הקיצי 'גלרון' אשר בשכונת ג'בליה ביפו עד לסוף העולם צפונה, 'קולנוע צפון' על גדות הירקון.

40 שנה אחרי היווצרותו של הפצע המדמם והכואב, זה שסיים באבחה חדה את האופוריה שלאחר מלחמת ששת הימים, הגיעה העת לספר בפעם הראשונה את סיפורה של מלחמת יום כיפור לא רק מנקודת המבט הצבאית, אלא גם זו המדינית, לא רק מנקודת המבט הישראלית, אלא גם זו המצרית והסורית. הנרטיב הזה, כפי שנראה, משנה באופן דרמטי את האתוס שכולנו גדלנו לאורו, אתוס של הקרב על מצדה, רגע לפני חורבן בית שלישי.

הסדרה שלפנינו נפתחת ביום מותו של נאצר ועלייתו של סאדאת לשלטון ומסתיימת ביום חזרתו של סאדאת מביקורו בישראל ונאומו בכנסת – תחילתו של תהליך השלום, שאנו חוזים עתה בשברו.

הם היו בשטח, ניהלו והשתתפו בפעולות מבצעיות, הביאו אל ראשי הממשלות את המידע הרגיש והסודי ביותר, ישבו בדיונים, השמיעו את דעתם וקיבלו החלטות אשר לעתים קבעו מי לחיים ומי למוות.
בפעם הראשונה מדברים ששת ראשי השב"כ על שנותיהם בשירות הביטחון הכללי. הם מתארים את הנעשה בחדרי החדרים של ההנהגה הביטחונית והמדינית של ישראל, מביטים לאחור, מנתחים את המדיניות, ובוחנים את עצמם ואת המנהיגים אשר תחתם שירתו.
הסרט מספר את סיפורה של מדינת ישראל, מנקודת מבט ביטחונית, מאז מלחמת ששת הימים ועד היום. הוא בוחן אירועים ופרשיות, רגעים מסעירים וכואבים, שבכולם לקחו חלק פעיל ראשי השב"כ.
ראשי השב"כ הם הדוברים היחידים בסרט, ולאורכו עולה שוב ושוב הדילמה אותה הם חיים: האם ערכי יסוד וצדק אוניברסאליים, דמוקרטיים, יכולים להתקיים ולהישמר על-אף האיומים התכופים על מדינת ישראל ולמרות המציאות הביטחונית המורכבת.

"פודרה" הינו סרט מטלטל המתאר דילמה מוכרת וכואבת העומדת בבסיס הקיום שלנו כחברה ישראלית.
הבמאי, איל גולדברג, בן למשפחת מייסדים שעמדה במשך שנים בראש המושבה מטולה, מביא למסך תיעוד אינטימי, שבבסיסו עומדת השאלה האם לשרת או לסרב לשירות המילואים כמפקד טנק.

הסרט צולם במשך עשר שנים במטולה, תל אביב, לבנון ולונדון, בזמן מלחמת לבנון השניה ומבצע עופרת יצוקה.
הוא מתאר ברגישות, הומור וכאב את התמודדותו של הבמאי עם דור המבוגרים במשפחה ההולכים זה אחר זה לעולמם, עם חבריו לשירות המילואים ועם בן זוגו המלווה את ההתחבטויות הפוליטיות והאזרחיות מולן הוא עומד

ברחוב טשרנחובסקי בחיפה נבנים שלושה מגדלי מגורים המשנים את פני השכונה, תצלומם של שני נערים שנהרגו בתאונת דרכים מודבק על אנדרטה מאולתרת, וצייד נאצים ערירי האוסף מאות תצלומים מחפש הכרה. "לצוד את הזמן" הוא מסע בין הזיכרונות והזוכרים. בין התודעה לתיעוד. ובין מציאות לדמיון

כ-17 שנה עברו מאז נפטר בגיל 91 הפרופסור ישעיהו ליבוביץ, אחד מענקי הרוח שחיו במקומותינו. נדמה שמאז מתו לא עובר שבוע מבלי ששמו יוזכר בכליי התקשורת בהקשר כלשהוא כאילו שהוא עדיין כאן, חי ובועט. יהודי דתי, מדען, פילוסוף והוגה דעות חריף, מאתגר ושנוי במחלוקת. רבים ראו בו בחייו מאין נביא מודרני, הגדרה שהוא עצמו דחה בשאת נפש.

סיפורה של חנות סקס במושבה הפרובינציאלית זכרון יעקב. מה גורם לגליה פרדו, אשה בעלת משפחה מאושרת בזכרון יעקב, אם לארבעה ילדים, השרה בחבורת הזמר המקומית, להחליט ביום בהיר, לפתוח חנות למוצרי מין במושבה. הסרט עוקב במשך שנתיים, אחר הקמת החנות וקורותיה של גליה אל מול תגובת החברה הפרובינציאלית, שבניגוד למצופה.... סרט מלא בהומור המנפץ את כל מה שחשבתם, אולי, על חנויות סקס, הלקוחות ובמיוחד על בעליהן...