×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
תעודה

להיות שמעון פרס הוא סרט מסע אישי ואינטימי, על כמיהה לאהבה והכרה של אחד המנהיגים הפוליטיים הבולטים של ישראל בכל שנות קיומה, פוליטיקאי שאין בו חרטה. המצלמה נכנסת לחדרי חדרים של הבית והנפש של פרס ומעמתת אותו עם שאלת ההתנחלויות, הסכמי אוסלו, היחס לפלסטינאים הקמת הכור ועוד.

זהו סרט לא רק פוליטי על האיש שסיפור חייו מלווה את סיפורה של מדינת ישראל עוד מהימים של טרום הקמתה, אלא גם ובעיקר סרט מסע אישי ואינטימי המשרטט פרופיל של פוליטיקאי ומנהיג. הסרט מתלווה אל נשיאה התשיעי של מדינת ישראל במשך כארבע שנים בישראל וברחבי העולם, בלשכה, בבית, במטבח ובחדר השינה, במהלכן המצלמה חושפת כיצד הנשיא המוקף כל העת בנשות לשכתו, מנהל את השקפתו ומערכות יחסיו עם העולם ועם  בני משפחתו ורעייתו שהלכה לעולמה במהלך הצילומים ושגם במותה ביקשה שלא להיקבר לצדו.

זהו מונולוג של איש אחד, שקולו נשמע לאורך למעלה משמונים שנה

 

ב13 לדצמבר 2013 מלאו 10 שנים למותו של האמן הקולנוען והמורה דוד פרלוב. דירתו בשד' שאול המלך 4 בתל אביב חוזרת בסרט להיות אולפן צילומים כפי שהייתה בחייו. 30 שנה חי פרלוב בביתו שבקומה ה14, צילם ערך והקרין שם סרטים. החדרים בבית נותרו כאז, הקירות מלאים רישומים ציורים ותמונות סטילס שצילם. בסרט נכנסים ויוצאים חברים תלמידים ובני משפחה ויחד מרכיבים מנקודת מבטם את דמותו הייחודית של פרלוב- מהגר מברזיל שהפך לאבי הקולנוע הישראלי המודרני, אמן בעל השפעה על דורות של תלמידים. בסרט ארכיונים ודוקומנטים נדירים מסאו-פאולו ופריז המאירים את הקשר בין הציור הקולנוע והצילום שמילאו את חייו של פרלוב.

"גו גו בויס" הוא סרט דוקומנטרי על מנחם גולן ויורם גלובוס, בני דודים מישראל, אשר במרדף אחר החלום האמריקאי שינו את המבנה ההוליוודי בלי היכר, הפיקו למעלה מ 300 סרטים, והפכו להיות חברת הסרטים העצמאית המובילה בעולם. במבט אישי ומעמיק, הסרט בוחן את מערכת היחסים הסבוכה של שני אנשים שונים בתכלית, אשר כוחותיהם המשולבים הביאו להצלחתם אך גם לנפילתם. המבקרים היללו והשמיצו כאחד את גולן וגלובוס, אך ההשפעה התרבותית של סרטי קאנון והמורשת שהותירו מאחוריהם היא אדירה ועדיין מורגשת עד ימינו.

 

הסרט אייקון בשר ודם אינו מושא לשיר הלל , אלא מציג את הרפש כערך גואל.
היוצרת סמדר יערון אחרונת נביאי ישראל מצאה מקלט בתפר שבין האינתפאדה לשואה.
באמצעות זהותה הבדוייה של ניצולת השואה זלמה גרינוולד חובים אנו ברגעיי החסד האחרונים
של העם היהודי. סימפונייה בילתי גמורה.
למעלה מ 25 שנה עוקב באובססיביות האמן חוני המעגל אחר חייה , מותה , זהותה ויצירתה ...

 

סיפורם של שני נערים עם מגע של קסם בכדור וחלומות על תהילת כדורגל עולמית, 
המוקפים בעולם מבוגרים; סוכנים, מאמנים, בני משפחה, שמבקשים לתרגם את הכישרון למוצר כלכלי מניב. 
"שער האירו" הוא סרט מעקב תיעודי אחר תהליך ההתבגרות וההתמסחרות של חלום ילדות תמים.

ב-7 לדצמבר 1946 טבעה אוניית המעפילים רפיח למרגלות אי בודד ביוון בשם סירינה. בדרך נס ניצלו מרבית מעפיליה וחולצו לאחר כמה ימים מאותו אי. באונייה היה תינוק בן 12 יום, שניצל מטביעה עם הוריו. במסע שורשים אל האי הנטוש מגלה שלמה, אותו תינוק, פרטים חדשים אודות הפרשה, שמובילים למסע חיפוש נפשי בצל בעיות הדור השני. גיבור הפרשה, איש המוסד שבזכותו ניצלו המעפילים, "קם לתחייה" ומספר את סיפור האוניה בשילוב אנימציה לאורך כל הסרט.

ספסל קטן בקרבת ביתן הוא מקום המפגש היומי של ארבע נשים שעלו מתימן לפני למעלה משישים שנה ומתגוררות בשכונה צנועה בפאתי הוד השרון. חיי הנשים מתנהלים על פי הקודים והערכים של העולם הישן. הספסל הוא המקום שבו הן מרשות לעצמן להיפתח, להשתחרר מהכעסים שאגרו ומתחושות התסכול, וכן המקום שבו הן מצחיקות ומחזקות זו את זו. הסרט מאפשר לנו להיכנס עם הנשים לעולם שמכיל נתינה בלתי פוסקת, סולידריות ונדיבות, אך גם תסכולים ואכזבות מאי מימוש עצמי - תחושת החמצה שהולכת ונאגרת בהן אל מול עולם שמשתנה כנגד עיניהן בעוד שהן אינן חלק ממנו.

שנה לאחר מלחמת יום כיפור חוזרים חייליה וקציניה הזוטרים, הנמצאים כיום בתפקידים משפיעים בכל תחומי החיים, אל השבר, הצלקות והמהפך שיצרה אחת המלחמות הקשות בתולדות המדינה. באמצעות צילומי ארכיון נדירים ועדויות בלעדיות של דמויות כשאול מופז, חיים רמון, רוני סומק ויגאל סרנה, משרטט "מלכוד 73" דיוקן של דור המלחמה, ומעלה תובנות חדשות בנוגע לזהות הישראלית

ערב המהפכה ב-1979, חיים בטהרן אלפי ישראלים שנהנים מחיי עושר ומותרות בזכות קרבתם לשלטונו הדיקטטורי של השאה. עד שהם מבינים שגן העדן האיראני שלהם עומד להפוך לגיהנום, כמעט מאוחר מדי.באמצעות חומרי ארכיון נדירים וראיונות עם סוכני מוסד, דיפלומטים, אנשי עסקים ונשותיהם חושף הבמאי - שמשפחתו היתה חלק מאותה קהילה - נקודת מבט חדשה על ברית שנשמעת היום דמיונית, ועל מהפכה ששינתה את העולם.

אלבום פרידה" הוא סרט על פרידה, המשחזר את רגעי הפרידה של יוסי בנאי מהחיים, באמצעות השירים שכתב. הוא חוזר ומפגיש את האמנים והיוצרים שליוו את יוסי בחודשים האחרונים לחייו, עם היצירה שיצרו בשבילו וברוחו. אמנים שנהנו והתרגשו מהעבודה עם אחד מבכירי האמנים בישראל, מבלי שידעו שהם אלה שנבחרו למלא את צוואת הפרידה שלו מהחיים. זהו סרט על אחד מענקי התרבות הגדולים של ישראל, כפי שהוא משתקף דרך עיניהם של יוצרים ומוסיקאים צעירים, שפגשו אותו מעט, עבדו איתו בקושי, או לא הכירו אותו כלל באופן אישי - אבל בשבילם, כמו בשביל רבים אחרים, הוא ייצג את התרבות הישראלית במיטבה.